لپ تاپ و سیستم‌های کامپیوتری به جزئی جدایی ناپذیر در زندگی افراد مختلف تبدیل شده است. اما مسئله افرادی که تصمیم به خرید لپ تاپ و یا هر نوع سیستم کامیپوتری دیگر گرفته‌اند، مسئله بودجه است. بودجه تاثیر مستقیم بر مشخصات فنی لپ تاپ خواهد گذاشت و با توجه به شرایط موجود، خرید لپ تاپ آکبند (نو) مستلزم هزینه‌های بسیار زیادی است. راه حل این مسئله خصوصاً برای افرادی که بودجه محدودی در اختیار دارند، خرید لپ تاپ استوک و یا دست دوم است. معمولاً این لپ تاپ‌ها از قیمت پایین‌تری برخوردار بوده و می‌توان سیستم با مشخصات فنی بالاتری تهیه نمود. یکی از چالش‌های کاربرانی که بودجه محدودی در اختیار دارند، انتخاب و خرید لپ استوک و یا دست دوم است. در این مقاله، لپ تاپ مرکزی به بررسی کامل و تفاوت لپ تاپ استوک نسبت به نمونه‌های دست دوم خواهد پرداخت.

تفاوت لپ تاپ استوک و دست دوم

لپ تاپ ها استوک و  دست دوم هر دو دارای یک وجه مشابه هستند. اینکه هر دو دسته از این لپ تاپ ها از حالت آکبند خارج شده‌اند. پس باید قبول کرد که در این حالت شما با لپ تاپ کارکرده‌ای سروکار خواهید داشت. لپ تاپ های دست دوم قبلاً توسط کاربر و شخص دیگری مورد استفاده قرار گرفته‌اند. اما در لپ تاپ‌های استوک معمولاً در نمایشگاه‌های برای رونمایی، یا توسط خریداران قبلی مرجوع شده و توسط خود شرکت تولید کننده ایرادیابی و تعمیر شده‌اند.

لپ تاپ های استوک گاهاً مورد استفاده قرار نگرفته و صرفاً جعبه گشایی شده‌اند. اما مسئله‌ای که موجب تمایز لپ تاپ های استوک و دست دوم از یکدیگر خواهد شد، اختلاف قیمتی آنها است. معمولاً لپ تاپ های دست دوم از قیمت نسبتاً پایین‌تری نسبت به نمونه‌های استوک برخوردار خواهد بود.

ویژگیلپ تاپ استوکلپ تاپ دست دوم
قیمتقیمت نسبتاً بالاترقیمت نسبتاً پایین
سلامت بدنهمعمولاً سالم‌تربا خط و خراش
تنوعبسیار بالاتربسیار محدود
گارانتیداردندارد
کانفیگقابل تغییر و سفارشیثابت

برتری لپ تاپ استوک نسبت به لپ تاپ دست دوم

اصلی‌ترین مزیت لپ تاپ استوک نسبت به نمونه‌های دست دوم، تنوع است. تنوع در مشخصات از جمله ابعاد و کیفیت نمایشگر، پردازشگر، کارت گرافیک و … در لپ تاپ های استوک نسبت به نمونه‌ دست دوم بسیار بالاتر است. این مسئله به کاربران مختلف این امکان ار می‌دهد تا بسته به نیاز و شرایط، لپ تاپ استوک بر اساس نیازشان تهیه و خریداری نمایند.

مسئله دیگری که موجب برتری لپ تاپ استوک نسبت به نمونه‌های دست دوم خواهد شد، تست سلامت عملکرد و فیزیکی است. این تست‌ها توسط فروشنده به طور کامل انجام شده و پس از اطمینان کامل از سلامت دستگاه، برای خریدار ارسال خواهد شد.

یکی از برتری‌های چشمگیر لپ تاپ استوک نسبت به دست دوم، مهلت تست است. معمولاً فروشندگان لپ تاپ های استوک را با مهلت‌های تست 15 الی 20 روز از زمان تحویل ارائه خواهند کرد. در این بازه زمانی کاربر می‌توان اقدام به تست کامل لپ تاپ برای اطمینان از سلامت فیزیکی و عملکرد آن نماید. فروشگاه لپ تاپ مرکزی تمامی لپ تاپ های استوک موجود در فروشگاه را با مهلت تست 15 روزه ارائه خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *